Market otomasyon sistemi hakkında duymadığınız 4 özellik!

Market otomasyon sistemi hakkında duymadığınız 4 özellik!

Market otomasyon sistemi işletmenize şimdiye kadar çok önemli katkılar sağladı. Market çalıştırmak, büyüklüğü ne olursa olsun büyük bir iştir, çünkü çok sayıda ürün çeşidinden oluşur ve işin yüzeyini ince gösteren birkaç departmana sahiptir. Ancak, işin doğru şekilde işlemesini sağlamak için çok iyi bir yönetim gerektiren arka planda çok şey olur.

Her işletmenin, onu yönetmek için gereken kendine özgü kuralları vardır.

İşte bir marketin yönetilmesinde market otomasyon sistemi nasıl katkı sağladığına yönelik detaylar.

Market otomasyon sistemi ve Envanter yönetimi nedir?

Bu, bir market işletme sahibinin ilgilenmesi gereken en önemli alanlardan biridir. Envanter, işletmenin ana depolama alanı olan arka alandır ve bu işletme envantere bağlıdır. Envanter yönetimi tamamen stokta olan eşyalara sahip olmak ve eşyalarınızın zarar görmesini önlemekle ilgilidir. Bu departman için görevlendirilen çalışanlarınız ürün sayısı, nakliye, varış, satış, satın alma, israf vb. gibi özellikleri içerir.

Market otomasyon sistemi hakkında duymadığınız 4 özellik!

Tüm envanter sürecini ve depolamayı kontrol altında tutmanın en iyi yolu bir envanter yönetimi yazılımının devralınmasına izin vermekten ibaret. Envanter ürünlerinizi tutar, işinizi optimize eder ve otomatik hale getirir ve envanterinizin ne zaman yeniden stoklanacağının farkında olmanız için envanteriniz için bir uyarı seviyesi girmenize olanak tanır.

Market otomasyon sistemi hakkında duymadığınız 4 özellik!

 

Marketinizi cazip hale getirmenin yolları nelerdir?

İşinizi her seferinde daha çekici hale getirmek için, stok temizleme ve diğer bazı heyecan verici ödüller ve kuponlara da yardımcı olabilecek teklifler vermek gerekir. Bu, işinizi rakiplerinizden ayırır, çünkü kendi stilinizi ve miktarınızı benzersiz tarzınızda sunmayı seçebilirsiniz, böylece sadece mağazanızda kullanılabilir. Müşterilerinize değer verdiğinizi ve sizden satın almaya devam ederlerse bu avantajlardan yararlanabileceklerini kanıtlamanızı sağlar.

Market barkod sistemi nasıl çalışır?

Barkod sistemleri, lazer ışınları yardımı ile ürün ambalajındaki simgenin taranmasını sağlıyor. Bu işlemin ardındansa taranan simgenin bilgisayara aktarımına ve stok bilgileri ile karşılaştırılmasına geçiliyor. Böylece hızlı bir biçimde ödeme süreci tamamlanmış oluyor.

Market otomasyon sistemi ne tür fayda sağlar?

Market otomasyon sistemi, stok takibi, kasa işlemleri, ürünlerin kontrol edilmesi, barkot numarası ile ürünlerin belirlenmesi, müşterilerin kasada beklememesi ve daha hızlı hizmet sunmak gibi işletmecilerin bir çok konuda işini kolaylaştıran bir sistemdir.
Dünyaca etkilendiğimiz COVID-19 salgınıyla birlikte insanlar evlerinde daha sık vakit geçirmeye başladı. Bu da marketlerde kısmi de olsa insan trafiğinin artmasına neden olmaktadır.
Teknoloji dünyasında işletmelere yönelik geliştirilen sistemler sayesinde, market gibi insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda işlemler daha kısa sürede gerçekleştirilebiliyor. Market otomasyon sistemi, bu alanda değerlendirilebilecek en iyi teknolojik gelişimdir. Müşterilerinizin aldığı meyve ve sebzelerin tartılıp kasadan geçmesinden tutun,  satın alınan ürünlerin barkod sisteminden geçmesine kadar her şey otomasyon sisteminin içerisine girer. Mağaza otomasyonu ile envanter, stok takibi, satış gibi işlemleri yaparak maliyetinizi azaltıp kâr oranınızı yükseltebilirsiniz.

Market otomasyonu neden önemlidir?

Marketler, perakende satışların en yoğun olduğu yerlerdendir. Kullanıcı düzeyindeki birinin bile kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlanan Timeout market otomasyonu ile stok takibini gerçekleştirmeye ek olarak müşterilerinizin ödemelerini daha kısa sürede gerçekleştirmesini sağlayarak marka değerinizi yükseltebilirsiniz. Barkod otomasyon sistemi ile markette bulunan tüm ürünlerin programa tanıtılıp etiketlenmesiyle size birçok yönden avantajlı bir hizmet sunmaktadır.
Market otomasyon sisteminin içinde yer alan barkod sistemi sayesinde raf, reyon takiplerini kolaylıkla yapabilir manav, kasap ve şarküteri reyonlarınızdaki stok işlemlerini hızlı bir şekilde bilgisayar ortamına aktarabilirsiniz. Müşterilerinizin aldığı ürünleri barkod sistemi sayesinde terazi ve yazar kasalarınıza kolay bir şekilde gönderim yaparak satışlarınızı hızlandırabilirsiniz.

Zamanlama

Bu zor bir iştir ancak her gün işte uygun bir düzen olması için önemli bir görevdir. Programlama, bir gün içinde tamamlanması beklenen çalışmaya ve örneğin personelin faturalandırmaya ve müşterilere nasıl yardımcı olacağına dair günlük rutin programa göre yapılmalıdır.

Güvenilir çalışanları işe alın, böylece kurallara ve günlük plana göre çalışabilirsiniz, çünkü güvenilir üyelere sahip olmak işinizi kolaylaştıracak ve işin içinde daha az ya da hiç dolandırıcılık olmayacaktır.

Market otomasyon sistemi hakkında duymadığınız 4 özellik!
Yazılım

Bu, tüm işletmenizi yönetmenin en iyi yollarından biridir. İşletmenize iş yükünü azaltabilecek ve daha fazla kar elde etmenize yardımcı olabilecek bir yazılım alın. Marketler için bir yazılım daha hızlı faturalandırma, muhasebe, envanter yönetimi, müşterileri izleme, çalışanları izleme, karı izleme, giderleri izleme, işletme maliyetini azaltma vb. gibi avantajlar sağlar.

İşletmeniz için tek bir çözüm olacak bir yazılım bulun.